single

Róż do policzków

Róż do policzków może bardzo poprawić makijaż twarzy jak i też efekt końcowy zmagań całkowicie zniszczyć. Dobrze dobrany róż będzie dawał delikatny wygląd osobom, które są naturalnie blade i maja jasną karnację. W większości przypadków nie będzie to dobry wybór dla opalonych dziewczyn. Na ich skórze lepiej prezentuje się brozner. Róż na policzkach wygląda najlepiej, gdy będzie dobrany do karnacji, koloru podkładu oraz pudru a także do szminki.

1. Rodzaje różów do policzków

Róże do policzków są dostępne w sypkiej, kremowej, kompaktowej, żelowej formie. Różne sypkie pozwalają szybko i sprawnie poprawić makijaż także w ciągu dnia, są dobre skory suchej. Róż w kremie wymaga więcej wprawy oraz czasu, by dobrze go nałożyć. Sa one dobre, gdy ktoś ma suchą skórę. Róż w kamieniu będzie najbardziej uniwersalnym wyborem i sprawdzi się dobrze na każdym typie skóry. Do wyboru sa także różne odcienie różów od czerwonawych przez pomarańczowe, aż po lekko karmelowe. Kolor różu powinien być jak najbliższy naturalnemu kolorowi rumieńców, które pojawiają się po wysiłku czy też w wyniku działania niskiej bądź wysokiej temperatury. Odcień różu ma dobrze komponować się ze szminką. Róż w żelu może mieć kilka odcieni, gdyż sam naturalnie wtapia się w skórę. Można wybierać matowy albo opalizujący roż. Lekkie błyszczenie sprawdza się na skórze normalnej, bez zmarszczek i niedoskonałości. Skóra tłusta będzie wyglądała niekorzystnie, dlatego lepiej wybrać róż matowy.

2. Jak nakładać róż na policzki?

Wszystkie rodzaje różów oprócz żelowych różów nakładane są po nałożeniu całego makijażu twarzy. Znajdują się na podkładzie i pudrze a w razie potrzeby można je dodatkowo przypudrować, jeśli są zbyt intensywne. Róże żelowe nakłada się na samym początku pod podkład i puder. Do nakładania rożu sypkiego najczęściej stosuje się duży ukośnie ścięty pędzle. Róż w kremie wymaga aplikacji z pomocą palca albo gąbeczek. Dostępne są róże w sztyftach, rozciera się je palcem. Miejsca nakładania różu powinny być dopasowane do kształtu twarzy.

róż do policzków

  • Przy twarzy okrągłej wciągamy policzki i nakładamy róż od połowy ucha w stronę ust, ale nie za blisko nich
  • Twarz kwadratowa roż nakłada się od skroni w stronę skrzydełek nosa, ale niezbyt blisko. Twarz prostokątna róż nakłada się na kości policzkowe poziomymi ruchami
  • Twarz w kształcie serca, róż nakładamy pod kośćmi policzkowymi.
  • Twarz owalna róż nakłada się na środek policzków czyli w miejsce, które najbardziej się unosi w czasie uśmiechu.

Róż nałożony zbyt blisko ust i nosa da nieładny efekt. Uważajmy na to. Nie nakładamy na policzku różu, jeśli mamy cerę naczynkową albo naturalnie się rumienimy. Wtedy takiej potrzeby nie będzie. Jeśli róż jest potrzebny lepiej wybierać kolory jasne i chłodne, nie czerwonawe czy też pomarańczowe. Warto pamiętać, że każda cera jest inna i dlatego najlepiej będzie, jeśli będziemy w stanie sprawdzić jaki róz w naszym przypadku sprawdza sie najlepiej. Wtedy rzeczywiście będziemy mieli szanse poczuć się dobrze i tym samym stosowany kosmetyk będzie pozytywnie na nas wpływał, sprawi, że będziemy wyglądali lepiej.